STUDIA PODYPLOMOWE
Punkt Informacyjno-Rekrutacyjny
Akademia
im. Jakuba z Paradyża
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Fryderyka Chopina 52 (Biblioteka Główna)
66-400 Gorzów Wielkopolski
E-mail: rekrutacja@ajp.edu.pl
Telefon: 95 72 160 41
Zarządzanie transportem
Charakterystyka studiów podyplomowych.
Studia podyplomowe Zarządzania transportem adresowane są do osób, które pragną nabyć lub pogłębić swoje umiejętności i kompetencje związane z procesami logistycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania transportem. Celem kształcenia jest przekazanie słuchaczom aktualnej wiedzy, związanej z nowoczesnymi systemami logistycznymi, zapoznanie z metodami i instrumentami pomocnymi w rozwiązywaniu problemów napotykanych podczas realizacji procesów logistycznych oraz służących ich optymalizacji. Studia kierowane są do kadry kierowniczej przedsiębiorstw różnego typu, pracowników komórek logistycznych, osób chcących podjąć pracę na stanowiskach związanych z procesami logistycznymi.
Zajęcia odbywają się w formie hybrydowej.
Rachunkowość i podatki jednostek gospodarczych
Charakterystyka studiów podyplomowych.
Zajęcia odbywają się w formie hybrydowej.
Rachunkowość i podatki jednostek gospodarczych to studia podyplomowe z zakresu finansów i prawa ukierunkowane na zagadnienia związane z prowadzeniem rachunkowości w jednostkach gospodarczych oraz realizowaniem obowiązku podatkowego. W szczególności adresowane są do osób, które:
– zajmują się obsługą rachunkowo-podatkową jednostek gospodarczych,
– chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w obszarze rachunkowości, finansów
i prawa podatkowego,
– planują rozpoczęcie pracy na stanowiskach finansowo-księgowych.
Celem studiów podyplomowych jest zdobycie użytecznej wiedzy z zakresu rachunkowości jednostek gospodarczych, interpretacji informacji ekonomicznych i prawa podatkowego oraz wykształcenie umiejętności jej zastosowania w praktycznym funkcjonowaniu jednostki.
Program studiów obejmuje 200 godzin, z podziałem na dwa semestry obejmujące następujące moduły:
Moduł I „Unormowania prawno-finansowe działalności gospodarczej”;
Moduł II „Praktyczne aspekty rozliczeń rachunkowo-podatkowych jednostek gospodarczych”.
Zjazdy uczestników będą odbywać się raz lub dwa razy w miesiącu. Program realizowany będzie w formie wykładów, ćwiczeń i laboratorium. Warunkiem ukończenia studiów będzie napisanie pracy końcowej. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Wydziału Ekonomicznego, a także praktyków życia gospodarczego.
Zarządzanie procesami logistycznymi
Charakterystyka studiów podyplomowych.
Zajęcia odbywają się w formie hybrydowej.
Studia podyplomowe „Zarządzanie procesami logistycznymi” adresowane są do kadry kierowniczej przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych oraz usługowych wdrażającej nowoczesne koncepcje i metody zarządzania logistycznego a także do pracowników służb logistycznych.
Celem studiów jest przygotowanie kadr do szerszego wykorzystania nowoczesnych koncepcji i instrumentów zarządzania procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie sprzyjających osiąganiu długoterminowego sukcesu na rynku.
W ramach tego kierunku słuchacze zdobędą profesjonalną wiedzę o ekonomicznych, organizacyjnych i technicznych aspektach efektywnego zarządzania łańcuchami dostaw
i logistycznej obsługi klienta w wymiarze strategicznym i operacyjnym.
Finanse publiczne
Charakterystyka studiów podyplomowych.
Zajęcia odbywają się w formie hybrydowej.
Studia podyplomowe skierowane są do pracowników jednostek sektora finansów publicznych oraz wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu funkcjonowania administracji publicznej, a w szczególności sektora finansów publicznych. Celem studiów jest nabycie przez uczestników umiejętności analitycznych procesów zachodzących w gospodarce finansowej Państwa oraz samorządu terytorialnego, a także umiejętności praktycznego zastosowania nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania finansami publicznymi. Słuchacze zapoznają się ze specyfiką gospodarki finansowej sektora publicznego oraz regulujących ją przepisów prawa finansowego.
Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być osoby posiadające dyplom ukończenia studiów pierwszego lub drugiego stopnia (licencjat, inżynier, magister).
Po ukończeniu studiów absolwent powinien posiadać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną z zakresu finansów publicznych. Powinien nabyć umiejętność rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów z tego zakresu. Zdobyta wiedza powinna umożliwić w przyszłości podjęcie pracy w administracji publicznej oraz instytucjach publicznych.
Kadry i płace
Charakterystyka studiów podyplomowych.
Celem studiów podyplomowych pn.: Kadry i płace jest zdobycie użytecznej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu prawa pracy, wynagrodzeń, dokumentacji kadrowej, podatkowej oraz ZUS . Słuchacze będą mogli również nabyć praktyczną wiedzę dotyczącą naliczania wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych oraz wykonywania innych, niezbędnych funkcji kadrowych.
Adresatami studiów podyplomowych pn.: Kadry i płace są osoby planujące pracować w działach kadrowo-płacowych, a także pracownicy takich działów jak: Zarządzanie Kadrami i HR, którzy chcieliby poszerzyć i uaktualnić swoją wiedzę dotyczącą tego obszaru.
Zarządzanie w ochronie zdrowia
Charakterystyka studiów podyplomowych.
Zarządzanie w ochronie zdrowia to studia podyplomowe, które dostarczają kompleksowej wiedzy z zakresu zarządzania szpitalami, przychodniami oraz innymi placówkami medycznymi. Szczególny nacisk położony jest na zagadnienia związane z polityką zdrowotną, zarządzaniem zespołami, finansami, jakością i bezpieczeństwem opieki. Studia mają na celu wykształcenie umiejętności praktycznego zastosowania tej wiedzy w codziennym funkcjonowaniu jednostki leczniczej.
Program studiów jest ukierunkowany na doskonalenie działalności związanej ze świadczeniem usług zdrowotnych. Zespół wykładowców został starannie dobrany i składa się zarówno z doświadczonych pracowników naukowych, jak i praktyków – menedżerów ochrony zdrowia. Dzięki temu uczestnicy mają możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w zarządzaniu ochroną zdrowia oraz zdobycia praktycznych umiejętności, które będą mogli bezpośrednio wykorzystać w swojej pracy zawodowej. Studia są prowadzone w formie wykładów, case studies, ćwiczeń oraz warsztatów, co pozwala na aktywne uczestnictwo w zajęciach i utrwalenie zdobytej wiedzy. Po ukończeniu studiów uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, który potwierdza zdobyte kwalifikacje.
Przed absolwentem tworzą się nowe perspektywy zawodowe, może on objąć stanowiska dyrektora szpitala, kierownika oddziału, menedżera ds. jakości, konsultanta ds. zarządzania w ochronie zdrowia. Ponadto może związać swoją przyszłość z jednostkami samorządu terytorialnego, Narodowym Funduszem Zdrowia czy instytucjami badawczymi.
Studia adresowane są do osób, które:
– są absolwentami studiów licencjackich i magisterskich między innymi takich kierunków jak: nauki o zdrowiu, zarządzanie, ekonomia, administracja,
– prowadzą działalnością leczniczą lub własną działalność oraz pracowników samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej,
– zajmujące już stanowiska kierownicze w szpitalach, przychodniach, czy innych jednostkach medycznych i pragną poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie zarządzania,
– pracują w urzędach zajmujących się zdrowiem publicznym i chcą lepiej zrozumieć funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia, a także efektywniej uczestniczyć w procesach decyzyjnych,
– chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w obszarze zarządzania i ochrony zdrowia,
– planują rozpoczęcie pracy na stanowisku menedżera placówki.
Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Wydziału Ekonomicznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu a także menedżerów ochrony zdrowia i wysokiej klasy specjalistów ds. akredytacji.
Zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się w trybie niestacjonarnym, w formie hybrydowej (część zajęć teoretycznych realizowanych jest zdalnie).
aktualizacja: 30.10.2024 r.